Starosta města Trutnova

Rozdávat vizitky s popiskem „starosta Trutnova“ může Ivan Adamec od roku 1998. Tehdy ve funkci nahradil Gustava Hillebranda, který v čele města stál předešlých osm let. Hillebrandův nástupce vzešel až z druhého kola volby. Ti, kteří Adamce neznali, mu nevěřili a v úřadu mu dávali maximálně tři měsíce. „Trošku jsem to přetáhl,“ komentoval s úsměvem v rozhovoru pro Trutnovinky těsně po svém čtvrtém zvolení v roce 2010. V roce 2013 ve volbách do Poslanecké sněmovny získal navíc mandát poslance Parlamentu České republiky.

 

Jako lídr trutnovské ODS je prvním mužem nejsilnější strany třiatřicetičlenného městského zastupitelstva. Spolu se stranami Volba pro město a Sdružení pro Trutnov tvoří ODS dvaadvacetimandátovou koaliční většinu. Převahu má i v Radě města, a to sedm zástupců z jedenácti.

 

Po roce 2000 sepsal starosta Ivan Adamec spolu se zástupci více než třiceti trutnovských institucí Strategický plán pro rozvoj města Trutnova. Ve střednědobém plánu navrženém na deset až patnáct let se zaměřuje na městskou infrastrukturu, sportoviště, školy a volnočasové aktivity.

 

Z cílů, kterých již vedení města dosáhlo, můžeme jmenovat postavení společenského centra Uffo, otevření centra odborného vzdělávání v lesnictví při České lesnické akademii Trutnov nebo vybudování a otevření průmyslové a obchodní zóny Krkonošská.